top of page

Stamcellen: een doorbraak tegen kaalheid?

Recent schrijven de media over een doorbraak tegen kaalheid: het reactiveren van stamcellen in de haarfollikels. Dermatoloog prof.dr. Sherief Janmohamed werd door de Telegraaf gevraagd zijn mening te geven over deze ontwikkelingen. De volledige tekst van het artikel kun je hieronder (bij Bronnen) lezen.


Over stamcellen in "De Telegraaf": Wetenschappelijke doorbraak zorgt voor hoop bij kale mannen: ’Een gezonde bos haar staat voor vitaliteit en gezond zijn’
Over stamcellen in "De Telegraaf": Wetenschappelijke doorbraak zorgt voor hoop bij kale mannen: ’Een gezonde bos haar staat voor vitaliteit en gezond zijn’

Welke doorbraak is er?

Miljoenen mannen en vrouwen krijgen op een bepaald moment te maken met haarverlies. Waar de een zich neerlegt bij een kale kruin, zoekt de ander naar manieren om de haargroei te herstellen. En nu is er hoop op een échte doorbraak: wetenschappers hebben een nieuwe groep stamcellen ontdekt die mogelijk de sleutel vormen tot haargroei – zelfs bij mensen die volledig kaal zijn.

Nieuwe stamcellen als geheim achter haargroei?

Onderzoekers hebben een tot nu toe onbekend type stamcel gevonden in de bovenste en middelste lagen van de haarfollikel. Deze cellen blijken cruciaal te zijn voor haargroei. Als ze uitgeput raken, stopt het haar met groeien. Maar als ze worden gestimuleerd, kan de haargroei mogelijk terugkeren – iets wat voorheen als onmogelijk werd beschouwd.

Tests op muizen tonen aan dat het reactiveren van deze cellen resulteert in een gezonde, volle haardos. De grote vraag is nu: werkt dit ook bij mensen?

Prof.dr. Sherief Janmohamed: “Veelbelovend, maar geen wondermiddel”

Dermatoloog Sherief Janmohamed volgt de ontwikkelingen natuurlijk met veel belangstelling. Hij ziet de potentie, maar is gematigd optimistisch: “Dit is een van de spannendste doorbraken op het gebied van haarverlies in jaren. Het idee dat we kaalheid kunnen terugdraaien door stamcellen te reactiveren is revolutionair. Maar we moeten realistisch blijven: het onderzoek is nog in een vroeg stadium en moet zich bij mensen nog bewijzen.”

Dr. Janmohamed benadrukt dat er nog heel wat hobbels zijn voordat deze methode als behandeling beschikbaar komt: “Muizen zijn geen mensen. Het duurt vaak jaren voordat een ontdekking in het lab wordt omgezet naar een veilige, bruikbare behandeling in een kliniek. Bovendien weten we nog niet of dit voor iedereen zal werken of alleen bij bepaalde typen haarverlies.”

Toch is hij voorzichtig optimistisch: “Als vervolgonderzoek succesvol is, kan dit een enorme impact hebben op de manier waarop we kaalheid behandelen. Niet langer symptoombestrijding, maar échte haargroei door de eigen stamcellen te reactiveren – dat zou een gamechanger zijn.”

Wat betekent dit voor jou?

Hoewel deze doorbraak veelbelovend is, is stamceltherapie tegen kaalheid nog niet beschikbaar voor commercieel gebruik. Bij Intermedica Kliniek volgen we dit onderzoek op de voet en zullen we als een van de eersten in Nederland de nieuwste behandelingen aanbieden zodra ze veilig en bewezen effectief zijn.

Tot die tijd zijn er al andere methoden beschikbaar om haarverlies en haardunning te behandelen. Wil je weten welke optie het beste bij jou past? De specialisten van de Intermedica Kliniek, waaronder dermatoloog prof. dr. Janmohamed, helpen je graag met een persoonlijk advies.

Hoop voor de toekomst, maar geduld is nodig

De wetenschap heeft een veelbelovende stap gezet in de strijd tegen kaalheid. Voor het eerst lijkt het mogelijk om haarverlies om te keren zonder transplantaties of tijdelijke oplossingen. Maar voordat we de champagne ontkurken, moeten we afwachten of deze methode ook veilig en effectief is bij mensen.

Dit is een belangrijke doorbraak, maar nog geen wondermiddel. De komende jaren zullen uitwijzen of stamceltherapie daadwerkelijk de oplossing is waar zoveel mensen op hopen.

Voorlopig blijft de beste aanpak om goed geïnformeerd te blijven en behandelingen te kiezen die zich al bewezen hebben. En daar helpen wij je graag bij.

Bronnen:



Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page